OXO GLOBAL
KISISEL VERILERIN ISLENMESINE ILISKIN AYDINLATMA METNI

Isbu Aydinlatma Metni’nde, kisisel verilerinizin, 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuata uygun olarak, veri sorumlusu olan ve “ATAKÖY 7- 8-9-10. KISIM MAH. ÇOBANÇEŞME E-5 YAN YOL CAD. NO: 16 /1 İÇ KAPI NO: 88
BAKIRKÖY/ İSTANBUL/ TÜRKİYE” adresinde yer alan Oxo Global ( “Sirket”) nezdinde islenmesine iliskin esaslar asagida belirtilmistir.
1.Kisisel Verilerin Islenme Amaci
Internet sitemize (“https://www.oxoglobal.org”) kayit olmaniz neticesinde temin edilen kimlik ve iletisim bilgileriniz e-ticaret faaliyetlerimizden kapsamindaki hizmetlerimizden faydalanabilmeniz ve bu alanda gerçeklestirilecek is gelistirme projelerinin takibi ile analizi amaçlariyla islenmektedir.
2.Islenen Kisisel Verilerin Aktarildigi Yerler ve Aktarim Amaci
Kisisel verilerin islenme amaci ile verilerin aktarim amaci paralellik göstermektedir. Sirketimiz, topladigi kisisel verileri faaliyetlerini yürütebilmek için is birligi yaptigi kurum ve kuruluslarla, verilerin bulut ortaminda saklanmasi halinde yurt içindeki/yurt disindaki kisi ve kurumlarla, ticari elektronik iletilerin gönderilmesi konusunda anlasmali oldugu yurt içindeki/yurt disindaki kuruluslarla, talep halinde kamu otoriteleriyle ve ilgili is ortaklari ile paylasabilmektedir.
3.Veri Sorumlusuna Basvuru Yollari ve Haklariniz
Kanun’un 11. maddesi uyarinca, Sirketimize basvurarak, kisisel verilerinizin; a) islenip islenmedigini ögrenme, b) islenmisse bilgi talep etme, c) islenme amacini ve amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ögrenme, d) yurt içinde / yurt disinda transfer edildigi taraflari ögrenme, e) eksik / yanlis islenmisse düzeltilmesini isteme, f) Kanun’un 7. maddesinde öngörülen sartlar çerçevesinde silinmesini / yok edilmesini isteme, g) aktarildigi 3. kisilere yukarida sayilan (e) ve (f) bentleri uyarinca yapilan islemlerin bildirilmesini isteme, h) münhasiran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çikmasina itiraz etme, ve i) kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramaniz hâlinde zararin giderilmesini talep etme hakkina sahipsiniz. Bilgi ve basvuru taleplerinizi Veri Sorumlusuna Basvuru Usul ve Esaslari Hakkinda Teblig’in 11. Maddesinde belirtilen yöntemlerden birini kullanarak “ATAKÖY 7-8-9-10.

KISIM MAH. ÇOBANÇEŞME E-5 YAN YOL CAD. NO: 16 /1 İÇ KAPI NO: 88
BAKIRKÖY/ İSTANBUL/ TÜRKİYE” adresine gönderebilir ve bizlere yönlendirebilirsiniz. Sirketimiz taleplerinizi, talebin niteligine göre en kisa sürede ve en geç otuz gün içinde, ilk talep ücretsiz olmak üzere sonuçlandirir. Ancak ayni konuyla ilgili takip eden taleplerde veya ilk talepte islemin ayrica bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, ücret alinabilir. Sirketimiz talebi kabul edip isleme koyabilir veya gerekçesini açiklayarak talebi yazili usulle reddedebilir.
Yukarida belirtilen prosedür takip edilerek gerçeklestirilen basvurunun reddedilmesi, verilen cevabin yetersiz bulunmasi veya süresinde basvuruya cevap verilmemesi hâllerinde; cevabin tebligini takiben otuz ve her hâlde basvuru tarihinden itibaren altmis gün içinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu’na (“Kurul”) sikâyette bulunma hakki mevcuttur. Ancak basvuru yolu tüketilmeden sikâyet yoluna basvurulamaz.
Kurul, sikâyet üzerine veya ihlal iddiasini ögrenmesi durumunda resen, görev alanina giren konularda gerekli incelemeyi yapar. Sikâyet üzerine Kurul, talebi inceleyerek ilgililere bir cevap verir. Sikâyet tarihinden itibaren altmis gün içinde cevap verilmezse talep reddedilmis sayilir. Sikâyet üzerine veya resen yapilan inceleme sonucunda, ihlalin varliginin anlasilmasi hâlinde Kurul, tespit ettigi hukuka aykiriliklarin veri sorumlusu tarafindan giderilmesine karar vererek ilgililere teblig eder. Bu karar, tebligden itibaren gecikmeksizin ve en geç otuz gün içinde yerine getirilir. Kurul, telafisi güç veya imkânsiz zararlarin dogmasi ve açikça hukuka aykirilik olmasi hâlinde, veri islenmesinin veya verinin yurt disina aktarilmasinin durdurulmasina karar verebilir.
Verilerinizin Sirketimiz nezdinde hassasiyetle korundugunu belirtir; bize duydugunuz güven için tesekkür ederiz.

OXO GLOBAL markamız altında sağlık ve güzellik alanında anahtar ürünlerle ihtiyacımızı tamamlayacak ürünleri beğeninize sunuyoruz. Doğal yollarla elde edemediğimiz bu değerleri ürünlerimiz aracılığı ile yakalıyor olacaksınız.
Copyright 2022 © OXO GLOBAL SAĞLIK VE GÜZELLİK LTD. ŞTİ. Tüm Hakları Saklıdır.
OXO GLOBAL
1